A kivi Kínában őshonos növény, amelynek eredeti neve kínai egres volt. A 20. század elején meghonosították Új-Zélandon, ahol először dinnyécskének nevezték, de mivel a dinnyére az Amerikai Egyesült Államok importvámot vetett ki, ezért a vámteher elkerülése végett a termelők Új-Zéland nemzeti madarának nevét adták a gyümölcsnek. A kivi metszet áteső fényű, kis nagyítású sztereomikroszkópos vizsgálatánál jól megfigyelhető a húsos termés felépítése. A bőrszerű külső termésfal alatt a középső és a belső termésfal húsos rétege helyezkedik el. Legbelül középen található a magtanya, más néven placenta szivacsos állománya, amelyhez vékony köldökzsinórokkal kapcsolódnak az apró magvak.
Fotók: Kriska György
Irodalom
Kriska György, Gánóczy Anita (2013) Természetismeret gyerekeknek: Bogárnézős vizsgálatok – Növényvilág, Flaccus kiadó, 256. o.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.